میوه

میوه های نوبرانه بهاری

نوشته شده در :

برخی از میوه های نوبرانه بهاری معمولا قبل از فصل بهار و از نیمه های اسفندماه در اختیار مردم قرار می گیرد مانند چغاله بادام و گوجه سبز. اما به طور کلی میوه هایی که تولید آنها اختصاص به فصل بهار دارد عبارتند از:زغال اخته ، توت فرنگی ، شاه توت، توت سفید، هندوانه ، طالبی، گرمک، آلو، سیب گلاب،هلو، شلیل و زردآلو شما میتوانید بهترین نوع این میوه های نوبرانه را از ای سوپری تهیه کنید

ویتامین ها در میوه های بهاری

برخی از این میوه ها سرشار از کاروتنوییدها ( پیش ساز ویتامین A ) هستند مانند طالبی، زردآلو، آلو، هلو و شلیل ، و برخی دیگر منابع ویتامین C می باشند مانند شاه توت و توت فرنگی.
هندوانه از مقدار زیادی آب تشکیل شده است و حاوی ماده ای به نام پلی فنل است که به عنوان نوعی آنتی اکسیدان ها موجب پیشگیری بسیاری از بیماری ها می شود.
سیب گلاب نیز اگر با پوست مصرف شود منبع خوبی از فیبر غذایی و پکتین است که در حفظ سلامت انسان و پیشگیری از یبوست نقش مهمی دارد

توصیه هایی در مورد مصرف نوبرانه ها

1. گوجه سبز

یکی از میوه های نوبرانه بهاری گوجه سبز هر چه درشت تر باشد بهتر است؛ زیرا درجه ترشی معتدل تری دارد و در نتیجه برای بدن مفید تر است.دیر هضم بودن این میوه نوبرانه بهاری منجر به بروز مشکلات گوارشی مانند نفخ، دل درد، یبوست و ضعف معده می شود.

مزه ترش گوجه سبز برای دندان ها بسیار مضر است؛ مخصوصا اینکه کاملا باید توسط دندانها جویده شود که تاثیر بدی روی دندانها می گذارد.
سموم کشاورزی در میوه هایی مانند گوجه سبز، چغاله بادام و زردآلوی کال که نارس چیده می شوند بیشتر وجود دارد.از مصرف نمک به همراه میوه های نوبرانه باید خودداری کرد..

2. چغاله بادام

خوردن این نوبرانه ها بهاری با کمی نمک طبیعی سبب لطیف تر شدن آن ها می شود.چغاله بادام در کودکان سبب استحکام دندان می شود.
خوردن چغاله بادام برای افرادی که دارای معده ضعیفی هستند و در هضم آن دچار مشکل می شوند توصیه نمی شود.استفاده از این نوبرانه ها به صورت خورش و ترشی انداختن آن ها (با سرکه محلی طبیعی) بسیار مناسب تر است.

3. زردآلو

یکی از میوه های بهاری زردآلو است البته زردآلوهای نرسیده که خوردن آب بسیار خطرناک است زیرا پوستی زرد و درونی سبز رنگ دارد که نشان از کال بودن آن می دهد و در صورت مصرف می تواند منجر به دل درد بسیار شدید شود.

4. هندوانه

مصرف هندوانه با معده خالی موجب ترشح هیستامین و در نتیجه ترشح ماده اسیدکلرید ریک در بدن می شود. بنابراین برای جلوگیری از تحریک معده بهتر است کمی شکر قهوه ای یا سفید به هندوانه افزوده شود تا عوارض دل درد شدید کمتر شود.
اگر پس از مصرف نوبرانه ها دچار اختلال در سیستم گوارشی شدید بهتر است از دمنوش زنجبیل استفاده کنید تا عوارض ناشی از آن از بین برود.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *